Nie stać Cię na diament? Kup biżuterię z cyrkoniami

3 stycznia 2019

W zdobnictwie twórcy bardzo powszechnie stosują przeróżne kamienie szlachetne. Stanowią one olśniewający dodatek, a przy okazji znacznie zwiększają cenę obrabianego przedmiotu. Konsekwencją tego jest dość nieliczne grono ludzi mogących pochwalić się prawdziwymi skarbami w swoim zbiorze. Wymyślono oczywiście też alternatywne rozwiązania dla mniej zamożnych osób.

Co rozumiemy jako cyrkonie? Ich zastosowanie w biżuterii

Cyrkonie to sztucznie produkowane kamienie jubilerskie, nie pojawiające się naturalnie. Z powodu podobnych właściwości oraz wyglądu może z łatwością zastąpić brylant. Zwykle cyrkonia nie ma barwy, ale okazy zawierające niestandardowe minerały mogą przybierać dowolne barwy, czy też nawet modyfikować je pod wpływem światła. Ze względu na przytoczone walory estetyczne, cyrkonie stały się niezwykle popularne w jubilerstwie.

Biżuteria i medycyna – wykorzystanie cyrkonii

Jako, że cyrkonie swoje miejsce jako ozdoby w jubilerstwie, ale nie jest to oczywiście jedyne ich przeznaczenie. Przykładowo, wykorzystuje się je w medycynie (jako przejściowe wypełnienie zębów mlecznych), do sprawdzania pH w ekstremalnych temperaturach czy też przemyśle. Swego czasu, dzięki posiadanym cechom wykorzystywane były nawet przez Rosjan w ich misjach kosmicznych. W przypadku, gdy zaciekawieni jesteśmy najbardziej znaną postacią cyrkonii, czyli biżuterią, zamówić ją można na przykład za pomocą internetu.