Krótkie informacje o zapięciach kolczyków

24 grudnia 2018

Potrzebujesz kolczyków srebrnych? Odwiedź tę stronę

Wybierając kolczyki należy zwrócić uwagę nie tylko na ich wygląd, materiał wykonania i formę, ale też na zapięcie. Poniżej zebraliśmy krótki wykaz najbardziej rozpowszechnionych zapięć do kolczyków:

Kolczyki z biglami

Bigiel to tradycyjne i najczęściej wykorzystywane zapięcie tego rodzaju biżuterii. Jest trwałe i nie musimy do niego używać dodatkowych zatyczek, jak np. w sztyftach. Tego rodzaju zapięcie daje znaczny komfort noszenia i częstokroć jest stosowane w biżuterii w stylu art deco. Minusem bigla jest jego spory rozmiar.

Kolczyki bigle angielske

Identycznie popularny jak tradycyjny bigiel, jednak łatwiejszy w zakładaniu, za sprawą rozchylanemu tylnemu zatrzaskowi. Często używa się ich przy kosztownych modelach biżuterii.

Kolczyki rybka

Komfortowo jest zakładać je w okresie letnim, kiedy nie nakładamy szali, ubrań z wysokim kołnierzem ani czapeczek.

Kolczyki klips

Znakomite rozwiązanie dla wszystkich, którzy nie mają przekłutych uszu. W dzisiejszych czasach stosunkowo rzadko stosowane.

Kolczyki sztyft

Najpopularniejsze zapięcie. Ma najmniejszą możliwość rozpięcia się, a końcówki na zapięcie są łatwe do zakupienia. To tego rodzaju kolczyki panie nabywają najczęściej. Doskonale sprawdza się w przypadku cyrkonii oraz niedużych kulek.

Kolczyki z zapięciem angielskim

Stosowane w drobnych, przeważnie złotych kolczykach. Wygodnie się je zapina i nie potrzeba do nich zabezpieczającej zatyczki. Kolczyki z tego typu zapięciem używane są nierzadko w biżuterii dla dzieci.

Nasze dane adresowe:
Sklep internetowy Biżutik.pl
ul. Grzegórzecka 78/8
31-559 Kraków

E-mail: [email protected]