Kolczyki z kamieniami – wiesz, które są sztuczne?

21 września 2020

Mimo, że biżuteria może być piękna i bez kamieni szlachetnych, to trudno wyobrazić sobie bez nich stylowe bransoletki lub pierścionki. Kamienie są w stanie całkowicie zmienić wizualne walory biżuterii – inny charakter mają bowiem ozdoby z topazami, inny natomiast te ozdobione bursztynem. Które pierścionki oraz kolczyki z kamieniami szczycą się największym zainteresowaniem? Jakie kamienie stosowane przez złotników są naturalne, a które okazują się syntetycznymi odpowiednikami? Odpowiedź potrafi zaskoczyć – zwłaszcza osoby, które nie mają wiedzy o jubilerstwie.

Cyrkonie i kolczyki z kamieniami

Warto wspomnieć, że duża część surowców stosowanych do wyrobu kolczyków z kamieniami to kamienie sztuczne. Wśród nich najpierw należy wymienić cyrkonie, które wytwarzane są z wapnia oraz cyrkonu, zaś różne kolory zawdzięczają takimi dodatkom, jak chrom albo nikiel. Oprócz cyrkonii, kamieniami syntetycznymi okazują się również kryształki Swarovskiego – wytwarza się je ze specjalnego szkła.

Naturalne kolczyki z kamieniami

Złotnicy znacznie chętniej stosują rzecz jasna minerały szlachetne. Najczęstsze to bez wątpienia topazy, mogące przybierać odcienie od niebieskich do różowych i bardzo twarde diamenty. Kolczyki z kamieniami nierzadko wytwarzane są również z bursztynu, turkusu i opalu. Stosowanie naturalnych kamieni zwykle podnosi koszty zakupu tego typu kolczyków. Dobrze przy tej okazji pamiętać, że są to dzieła dużo bardziej oryginalne, aniżeli te ze syntetycznymi kamieniami.

Nasze dane adresowe:
Sklep internetowy Biżutik.pl
ul. Grzegórzecka 78/8
31-559 Kraków

E-mail: [email protected]