Biżuteria z turkusem – kiedy warto założyć?

24 marca 2019

Jeśli poszukujesz biżuterii z turkusem, koniecznie sprawdź https://www.bizutik.pl/bizuteria-z-turkusem

Turkus jest wymieniany wśród najdroższych minerałów dostępnych na świecie. Nic więc zaskakującego, że chętnie sięgają po niego złotnicy, a biżuteria z turkusem jest dla sporej części kupujących synonimem luksusu. Wykonywane są z niego broszki, wisiorki oraz kolczyki, które doskonale łączą się z wieczorowymi kreacjami. Na kolor turkusu w szczególnym stopniu wpływa kraj jego pochodzenia – na przykład kamienie pochodzące z Persji są niebieskie, zaś z Tybetu – zielone. Biżuteria z turkusem bywa tak pożądana, że opracowano nawet jego imitacje – chodzi o chalcedon.

Biżuteria z turkusem – talizmany

Warto zaznaczyć, że turkus jest ceniony nie tylko ze względu na wyjątkowe walory wizualne. W opinii niektórych okazuje się wszak amuletem, który zabezpiecza właściciela przed nieszczęściem. Niewątpliwie w dużej mierze stąd bierze się zainteresowanie biżuterią z turkusem – zwłaszcza, kiedy mowa o naszyjnikach. Biżuteria z turkusem może być zakładana nie tylko przez osoby, dla których istotne są tego typu kwestie – zwyczajnie doskonale się prezentuje.

Jakich rzeczy unikać z biżuterią z turkusem?

Biżuteria z turkusem jest stosunkowo wrażliwa, zatem warto o nią właściwie się zatroszczyć. W szczególności należy ściągać ją zawsze, gdy pracujemy – nietrudno wówczas o zarysowania. Należy też zdejmować ją przed prysznicem, gdyż środki myjące potrafią zmatowić turkus. Kiedy nie zakładamy biżuterii z turkusem, warto przechowywać ją w puzderku wyłożonym miękką tkaniną – unikniemy w ten sposób zarysowań.

Nasze dane adresowe:
Sklep internetowy Biżutik.pl
ul. Grzegórzecka 78/8
31-559 Kraków

E-mail: [email protected]